ozonowanie2

Jakie są najważniejsze zasady ozonowania?

Ozonowanie to w skrócie usuwanie nieprzyjemnych zapachów z pomieszczeń. Z uwagi na swoje właściwości, ozon może być wykorzystywany w miejscach, gdzie odpada zastosowanie choćby środków chemicznych. Dla przemysłu choćby spożywczego, hotelarskiego to jedyna deska ratunku, to jedyne rozwiązanie by wszystko szybko załatwić, bez większych perturbacji odnośnie zamykania produkcji, zahamowania świadczenia usług na dłuższy czas. Trzeba jednak wiedzieć jak wygląda cały proces ozonowania, a dokładniej jakie zasady powinny być zastosowane przed przystąpieniem do prac i co zastosować po ich wykonaniu.

Przygotowanie pomieszczenia do działania
Każde ozonowanie wymaga dokładnego wietrzenia pomieszczeń. Czy to mieszkanie, czy biuro, czy hala produkcyjna, jeżeli ozonowanie ma być przeprowadzone sprawnie i dokładnie wymagane będzie maksymalne wykorzystanie możliwości do wywietrzenia konkretnej powierzchni.

oszuszanie9

Działania związane z ozonowaniem
W momencie kiedy specjalistyczna ekipa rozpoczyna proces ozonowania, w pomieszczeniu nie może nikt przebywać, należy także pozbyć się z niego wszelkich roślin. Pomieszczenie powinno zostać również dokładnie zamknięte, tak aby stosowane środki w trakcie prac nie wydostały się na zewnątrz.

Co dalej?
Kiedy kończy się ozonowanie danego pomieszczenia to pod żadnym pozorem nie wolno z niego korzystać. Kiedy ekipa już zakończy swoje prace należy przede wszystkim dokonać gruntownego wywietrzenia. Ile taki proces powinien zajmować czasu? Około 180 minut w zupełności wystarczy. Kiedy nie ma możliwości przeprowadzenia wietrzenia, to należy nie korzystać, nie wchodzić do takiego pomieszczenia około 7-8 godzin po zakończonych pracach

http://tech-team24.pl/ozonowanie-odgrzybianie-usuwanie-zapachow.html